IBIZA - WYSPA WOLNOŚCI

IBIZA – WYSPA WOLNOŚCI

WHAT HAPPENS IN IBIZA STAYS IN IBIZA

IMG_2745 (Kopiowanie)

Najlepsze imprezy? Najsławniejsi DJ-e świata? Piękni i uśmiechnięci ludzie? Przygoda życia? Tego wszystkiego i jeszcze więcej możemy doświadczyć na hiszpańskiej Ibizie – wyspie na której nie ma czasu na sen, bo tutaj impreza zaczyna się każdego dnia po południu od pre-party w plażowych dyskotekach, z których w nocy koniecznie trzeba wybrać się do światowej sławy klubów, a dla tych, którym wciąż mało zawsze organizowane są after parties tuż po wschodzie słońca. Potem można już spotkać ludzi-zombie – zagubionych, którzy nie mogą trafić z powrotem do hotelu… Szybka drzemka na plaży i gotowi na kolejny szalony dzień.

Sezon na Ibizie rozpoczyna się w maju, a kończy z początkiem października. Przez prawie pół roku crazy island tętni życiem. Tutaj każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie – nie ma dnia bez zabawy, a klubów nie brakuje. Najwięcej znajduje się przy Playa den Bossa niedaleko miasta Ibiza (po katalońsku Eivissa – to największe miasteczko i stolica wyspy). Dla ludzi lubiących bardziej komercyjne brzmienia, warto wybrać się do hotelu USHUAIA, gdzie impreza zaczyna się od godziny 17, a kończy przed północą. W lecie 2014 gościli tacy Dj-e jak Avicii, Hardwell, Axwell & Ingrosso, Alesso czy David Guetta, którego również można było spotkać w każdy czwartek w PACHA na „F**k me I’m famous”. Odbywają się tam także koncerty podczas imprezy „We Party”. W 2014 wystąpili m.in. Kylie Minogue, Jason Derulo, Snoop Dogg, czy Pitbull. Na przeciwko Ushuaia znajduje się SPACE – klub, w którym możemy posłuchać dobrego house’u, chociażby we wtorki z Carlem Coxem lub na czwartkowym „Enter”, gdzie gra Ritchie Hawtin. A może chcielibyście się przenieść w czasie? Jeśli tak, to koniecznie musicie odwiedzić Pachę podczas hipisowskiej imprezy „Flower Power”, usłyszymy tam same stare przeboje. Natomiast dla lubiących elegancję i luksus warto wybrać się do oddalonego od centrum BLUE MARLIN, szczególnie w niedzielę, kiedy odbywają się najlepsze imprezy pod gołym niebem. Party na świeżym powietrzu odbywa się również w OCEAN BEACH w San Antonio.

W połowie drogi z miasteczka Ibiza do San Antonio znajdują się dwa ogromne kluby – najlepsza na świecie AMNESIA oraz PRIVILEGE. Najpopularniejsze imprezy w Amnesii to „Matinee”, „Cream” razem z Calvinem Harrisem, czy też „La Troya”, gdzie w drugiej sali podczas piana party „DJ-ką” była sama Paris Hilton! Trzeba się uzbroić w gruby portfel, bo ceny wejściówek do dyskotek wahają się między 30 a 80 euro. Ale na imprezach również spotkamy wielu celebrytów. Między innymi Leonardo Di Caprio czy Kim Kardashian bawili się w ekskluzywnym i pięknym klubie LIO, który mieści się w porcie Marina. Justin Bieber gościł w klubie SWAG słynącym z czarnej muzyki, a Orlando Blooma mogliśmy spotkać w restauracji Cipriani, w której w sierpniu doszło do bójki pomiędzy nim a Bieberem. W AMNESII był projektant, którego imię na bokserkach nosi prawie każdy facet – Calvin Klein.

Wiele imprez nazywanych jest gejowskimi, bo homo- i transseksualistów tutaj nie brakuje. Czasem poznając piękną dziewczynę lub fajnego chłopaka możecie przekonać się, że byli kimś innym w przeszłości. Na Ibizie dzień bez spotkania kogoś, kto nie poddał się żadnej operacji plastycznej graniczy z cudem, kanon ibizowego piękna to wielki biust u kobiet i mężczyźni z ciałem Herkulesa. Opalanie się toples to coś zupełnie normalnego, jest także wiele plaż dla nudystów. Można robić co się chce, nikt nikogo nie będzie oceniał. Narkotyki? Niby nielegalne, ale na wyciągnięcie ręki w każdym miejscu. Dla ludzi nie znających granic lub nieostrożnych może skończyć się to nawet tragicznie… Zabawa ”balconing” jest już tu popularna – polega na skoku z balkonu do basenu lub przechodzeniu z jednego balkonu na drugi. Często kończy się to złamaniami, a w najgorszym wypadku śmiercią. Tylko ludzie pod wpływem różnych niebezpiecznych środków mogą wymyślić taką rozrywkę. Jeden mężczyzna urwał sobie rękę wystawiając ją za okno podczas jazdy autem. Na ręce miał wytatuowane słowo „libre” (wolność)… Została uwolniona dosłownie. To tylko jedne z nielicznych historii poprzedniego sezonu. Jednak mając umiar i głowę na karku można tu spędzić jedne z najlepszych chwil swojego życia, a kolejne lato zbliża się wielkimi krokami.

Ludzie z dalekich zakątków świata odwiedzają „białą wyspę” aby zasmakować ibizowego życia i poczuć prawdziwą wolność. Potrafią robić rzeczy, których nie odważyliby się w innych miejscach. Podobno wolno sobie tutaj pozwolić na wszystko, bo przecież… what happens in Ibiza, stays in Ibiza…

pre-party MATINEE w plażowym klubie Bora Bora

IMG_1907 (Kopiowanie)

IMG_1716 (Kopiowanie)

Flower Power w PACHA

IMG_2093 (Kopiowanie)

IMG_2118 (Kopiowanie)

OCEAN BEACH w San Antonio

IMG_2458 (Kopiowanie)

BLUE MARLIN Ibiza

IMG_2481 (Kopiowanie)


IMG_4041