IBIZA - w maju jak w raju ;)

IBIZA – w maju jak w raju ;)

Jestem już równo tydzień na Ibizie. Mieszkam teraz w centrum miasteczka o tej samej nazwie – Ibiza (stolica wyspy) przy samej plaży w Figuretas. Miałam szczęście że udało mi się znaleźć mieszkanie, bo w tym roku jest bardzo ciężko z wynajęciem czegoś w dobrej cenie. Ceny mieszkań w centrum wahają się w okolicach 500-600 euro miesięcznie za pokój! Większość moich znajomych (którzy pracują tutaj już wiele lat i niby powinni mieć znajomości) wynajmują pokoje dwu-osobowe, bo nikt nie chce płacić tak dużo. W tamtym roku dzieliłam pokój z koleżanką z Brazylii przez całe trzy miesiące (płaciłam 350 euro). Teraz zależało mi na posiadaniu własnej przestrzeni i mi się udało. Wiecie jak znalazłam ten pokój? Wpisałam na facebooku „pokoje na Ibizie” i znalazłam fanpage’a Polaków, którzy pracują już na Ibizie 10 lat i mają do wynajęcia pokoje dla turystów. Napisałam do nich i udało i się wynająć pokój jednoosobowy na 20 dni za 250 euro. Od 1 czerwca będę wynajmować jeden pokój u kolegi w domu za 350 euro w okolicach Playa den Bossa (skupisko największych imprez i wielu pubów). Jestem szczęściarą, bo poznałam w tamtym roku na wyspie kilku wspaniałych i uczciwych ludzi, a o to tutaj bardzo ciężko. Jeśli chcecie przyjechać do pracy na Ibizę to najważniejszą rzeczą jest znalezienie noclegu. Nie liczcie na to, że wyślecie CV z Polski i ktoś do Was zadzwoni, tak się może zdarzyć ale bardzo rzadko… Najlepiej przyjechać i poszukać na miejscu. Ja w tamtym roku zaryzykowałam i przyjechałam do dziewczyny, którą poznałam w Madrycie kilka miesięcy wcześniej. Zaoferowała mi pomoc, więc kupiłam bilet w obie strony i dałam sobie 2 tygodnie na znalezienie pracy. Było trochę ciężko, bo przyleciałam późno – koniec czerwca, więc większość miejsc pracy już była zajęta, ale własnym uporem, chęcią znalezienia czegokolwiek i trochę pomocą innych udało mi się! Bilet powrotny mi przepadł, ale zarobiłam na kolejny. 😉 W tym roku jestem w dużo lepszej sytuacji, bo przyleciałam wcześniej, znam trochę ludzi i mam większy wybór. Wy też możecie tu pracować, wystarczy chcieć i umieć liczyć tylko na siebie. Nie piszcie do mnie z pytaniami o pomoc w znalezieniu pracy czy też noclegu, bo nie mam aż takich możliwości, ja sama musiałam tu przyjechać w ciemno i pójść na rozmowę w sprawie pracy, ktoś mi tylko wskazał kierunek. Nie da się przyjechać tutaj na gotowe.

Maj jest miesiącem jeszcze spokojnym, większość klubów zostanie otwarta dopiero pod koniec miesiąca lub na początku czerwca. Teraz prawie codziennie odbywają się castingi na tancerzy, dj-ów, promotorów, barmanów, kelnerów itp. Na przykład wczoraj był casting na tancerzy i dj-ów w pubie @night, szukali ludzi do pracy na boat parties, czyli imprezy na statku, który wypływa w stronę sąsiedniej wyspy Formentera 😉 (mogliście go zobaczyć na moim snapchacie: karowszola). Większość pubów przy playa den Bossa jest już otwarta, a klub Pacha (chyba jako jedyny) jest czynny cały rok, w piątek byłam tam na imprezie INSANE. Pacha znajduje się w Ibiza Town niedaleko portu.

Najlepsze miesiące na poimprezowanie na Ibizie to chyba czerwiec i początek września, nie ma tłumów, a wszystkie kluby są otwarte. Lipiec i sierpień jest bardzo zatłoczony, brak miejsc parkingowych a w klubach ludzie poupychani jak sardynki. Dla ludzi, którzy mieszkają tutaj cały roku Ibiza najlepsza jest w maju i październiku – piękna pogoda i garstka turystów. Mi też podoba się tutaj w maju, nie widać jeszcze ludzi, którzy przyjeżdżają tutaj poczuć tylko wolność i zachowują się w okropny sposób. Jeśli chcecie odpocząć na wyspie i nie zależy Wam na odwiedzeniu wszystkich sławnych klubów polecam Ibizę właśnie w maju

Pierwszy wpis z Ibizy bardzo ogólny ale postaram się podzielić moje posty na różne tematy, bo nie każdego wszystko ciekawi. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące Ibizy lub chcielibyście abym konkretnie o czymś napisała na blogu piszcie do mnie na maila: karolinaannawszola@gmail.com

Zapraszam też do śledzenia mojego snapchata jeśli chcecie wiedzieć co się dzieje u mnie na bieżąco, bo pamiętnika z Ibizy nie zamierzam tutaj pisać.

E-MAIL – karolinaannawszola@gmail.com

SNAPCHAT – karowszola

INSTAGRAM – karo.carol

FACEBOOK – https://www.facebook.com/wszpilkachprzezswiat

O imprezowej Ibizie możecie przeczytać tutaj:

https://swiatnaszpilkach.pl/2015/04/ibiza-wyspa-wolnosci/

INSANE PACHA 😉

IMG_9984