Praca na Ibizie – nurtujące Was pytania :)

Pytania i odpowiedzi dotyczące pracy na Ibizie. Wybrałam te, które się najczęściej powtarzały, na niektóre w ogóle nie odpowiem bo nie jestem jasnowidzem. Na przykład pytanie „Jakie mam szanse znalezienia pracy na Ibizie?”… Chyba każdy musi sam sobie na to odpowiedzieć. Wiara w siebie umożliwia wszystko, ja Wam pracy nie wywróżę. 😉

Jak znalazłaś się na Ibizie?

Czysty przypadek. 😉 Nigdy przez myśl by mi nie przeszło, że mogę wyjechać na Ibizę, a tym bardziej tam pracować. 😉 Chciałam gdzieś wyjechać do pracy na wakacje, myślałam nad Londynem. W zimie byłam kilka dni w Madrycie, gdzie poznałam pewną Brazylijkę, która już od kilku lat pracowała sezonowo na Ibizie. Zagadałam do niej czy i ja mam szansę tam popracować. Powiedziała że mi pomoże. Zaufałam jej w ciemno i kupiłam od razu bilet na koniec czerwca żeby się nie rozmyślić (nie mogłam wcześniej bo 28 czerwca miałam obronę na studiach ;)). Nie było łatwo, bo w lipcu bardzo ciężko znaleźć pracę. Na szczęście nowa znajoma była słowna i przygarnęła mnie do swojego pokoju i po 2 tygodniach szukania pracy trafiłam na nowo otwarty klub do którego szukali promotorów i tancerzy. Więcej o mojej pracy na Ibizie przeczytacie tutaj.

Jakie były Twoje odczucia jak decydowałaś się pierwszy raz na wyjazd? nie bałaś się? i jak załatwiłaś sobie mieszkanie?

Oczywiście, że się bałam. W końcu zaufałam obcej osobie i było to trochę ryzykowne, ale byłam nastawiona na to że głównie na siebie mogę liczyć. Dlatego też bilet miałam kupiony w dwie strony, w razie porażki powrót po 2 tygodniach. Nikt mi pracy nie podstawił pod nos tylko musiałam się trochę natrudzić aby ją zdobyć. Z mieszkaniem pierwszy sezon miałam szczęście bo właśnie na początku przygarnęła mnie moja brazylijska koleżanka. W kolejnym sezonie wpisałam na fb „pokoje na Ibizie” i udało mi się znaleźć wspaniałych Polaków u których wynajęłam pokój na pierwsze 3 tygodnie. Kolejne miesiące wynajęłam pokój w domu kolegi, z którym pracowałam rok wcześniej. Polecam szukanie mieszkania już w marcu przez internet, bo z roku na rok coraz trudniej.

Czy jest sens lecieć na Ibizę w lipcu i szukać pracy?

To już praktycznie połowa sezonu, więc dobrą pracę znaleźć jest już ciężko. Natomiast dla roznoszących ulotki czy bilety praca się znajdzie, ale za to zazwyczaj płacą stawkę tylko prowizyjną. Czyli ile sprzedacie to zarobicie. A z tym jest bardzo ciężko, bo tak pracujących ludzi jest jak mrówek. Ja osobiście nie polecam, ale można ryzykować tak jak ja w pierwszym sezonie. Chcieć to móc! 😉

Mam prawie 30 lat, sporo jest tam ludzi pracujących w tym wieku czy jednak młodsi mają większe szanse na znalezienie pracy?

Rozbawiło mnie to pytanie. 😉 Też mogę już powiedzieć, że mam prawie 30… i uważam się wciąż za młodą ;P Nie sądzę aby wiek zaważył na znalezieniu pracy. Możesz mieć 30 i wyglądać na 50 albo na 20. Zależy kto jak o siebie dba. 😉 Zadbani i otwarci ludzie mają większe szanse, chyba jak wszędzie.

Jak znaleźć pracę jako rozkręcacz imprezy albo jak Ty, jako stewardessa?

Przede wszystkim trzeba przyjechać na miejsce i poszukać, pochodzić po klubach, czy pójść do portu i popytać. Castingi zaczynają się już w kwietniu, więc można przyjechać i wziąć udział. Szukają barmanów, kelnerów, promotorów, tancerzy itp. Ja jak przyjechałam na Ibizę to pytałam o pracę każdą nowo poznaną osobę, która już miała jakieś doświadczenie. Dzięki temu miałam z czasem opcję kilku prac do wyboru. Dla chcącego nic trudnego.

Istnieje jakakolwiek możliwość pojechania z Tobą na Ibizę?

Niestety nie, bo ja do pracy w tym sezonie się nie wybieram, a na wakacje jadę w swoim gronie. Natomiast jeśli jestem na Ibizie i ktoś z Was również to nie ma problemu żeby się spotkać.

Ile się zarabia na Ibizie?

Zależy od rodzaju pracy. Tak jak wszędzie są różne stawki i na pewno można zarobić więcej niż w Polsce. 😉 Około 10 euro na godzinę, miałam też propozycje pracy w barze jako kelnerka za 1300 euro miesięcznie plus napiwki lub za 1200 jako PR, czyli stanie na ulicy i zapraszanie ludzi do restauracji. 😉 Jako hostessa lub tancerka można zarobić więcej. Moja praca stewardessy na jachcie też była z tych lepiej płatnych, bo można było zarobić ok. 2000 euro plus napiwki, jednak pierwszeństwo do tej pracy mają ludzie z papierami uprawniającymi do tego zawodu. Ja zaczynałam w początkującej firmie, która jeszcze nie miała aż takich wymogów, przypuszczam że teraz mogło się to zmienić.

Chciałabym pojechać na początku czerwca max 10 na 3 miesiące. Zastanawiam się tylko czy to będzie jeszcze dobry czas, żeby ogarnąć jakąś pracę? Czy powinnam już zacząć szukać jej przez internet czy na lepiej na miejscu?

Większy problem jest ze znalezieniem mieszkania w tym okresie. Pracę jakąkolwiek można znaleźć zawsze, ja polecam szukanie jej na miejscu bo przez internet jest ciężko. Mój znajomy wysłał ok. 100 CV i nikt się nie odezwał. Osobiście nigdy nie próbowałam jej szukać przez neta, ale widziałam u znajomych w barach setki przynoszonych CV, więc nie wiem czy oni na maile wchodzą skoro mają tyle do wyboru na miejscu.

Przeczytałam Twój artykuł o pracy na Ibizę, czy dalej tam przebywasz ? W tyk roku tez planujesz pracę w Hiszpanii ? Czy szukasz może kompanki?

Nie przebywam, nie planuję i nie szukam 😉 W tym roku chcę spędzić tylko wakacje w Hiszpanii.