EGIPT: WYCIECZKI FAKULTATYWNE – 3MTOURS HURGHADA

Byłam w Egipcie już trzy razy – na rejsie po Nilu, a także na wypoczynku w Sharm el Sheikh i Hurghadzie. Na prośbę moich znajomych z Hurghady udostępniam poniższy artykuł. Sama korzystałam z oferty ich biura 3m Tours i z czystym sumieniem mogę polecić. Przewodnicy, mimo że Egipcjanie, świetnie posługują się językiem polskim, a ceny ich fakultatywnych wycieczek są często nawet o połowę tańsze niż u rezydentów!

 

Wyspa Giftun
Wyspa Giftun Hurghada – Wyspa Mahmya Egipt – Wyspa Paradise (Paradise Island ) oraz Wyspa Orange
Jeśli spędzasz wakacje w Hurghadzie koniecznie musisz wybrać się w rejs na wyspę Giftun!
Gwarantujemy niezapomniane widoki, lazurową wodę i piękną plażę. Podczas podróży na wyspę można spotkać delfiny, wiele różnych ryb, magiczne rafy koralowe, a ponadto mnóstwo ciepła i słońca!
Wszystkie wyspy to jedna Wyspa Giftun za to z oddzielnymi plażami, na których znajdziemy złotawo-biały piasek i krystalicznie czystą wodę – istny raj na ziemi.
Niesamowite przeżycie! Nie ma znaczenia na jaką wyspę wybierasz się – czy to będzie wyspa Mahmaya, Paradise,czy wyspa Pomarańczowa, dookoła znajdziesz dużo różnokolorowych rybek a same rafy koralowe są rewelacyjne!
Przecudowne miejsca jakimi są wyspy Giftun czy Paradise są jak z pocztówki, nie ma odpowiednich słów, aby opisać piękno tych wysp, ich lazur wody, biały piasek. Genialne miejsca na odpoczynek, gdzie można nurkować czy też odpocząć w bajecznie błękitnej wodzie.

Wyspa Giftun w Egipcie jest pierwszym rezerwatem przyrody na Morzu Czerwonym i jest jednym z najważniejszych siedlisk mew, gdzie zamieszkuje około 50% mew na świecie. Dodatkowo zamieszkują ją spore ilości ptaków i gadów.
Plaża na wyspie Giftun, znana jako Paradise Island, to rzecz obowiązkowa do odwiedzenia podczas pobytu w Hurghadzie.
Wyspy Morza Czerwonego można podzielić na: wyspy peryferyjne mające atrybuty wysp tworzących dno oceanu na dużych głębokościach.
Drugi typ wysp posiada przybrzeżne wyspy, które znajdują się w pobliżu zachodniego wybrzeża, takie jak wyspy Safaga (Wyspa Utopia), Giftun czy Shadwan (czyt. Szydłan).
Na wyspie warto zafundować sobie odrobinę luksusu. Turyści mogą leniuchować pod jednym z palmowych parasoli rozstawionych wzdłuż wybrzeża, zapewniając sobie niesamowite widoki. Wyspa ta charakteryzuję się przepięknymi rafami koralowymi. To właśnie dla nich większość miłośników nurkowania wybiera wyspę Giftun jako cel podróży. Na wyspę codzienne odbywają się wycieczki z Hurgady. Wycieczka na wyspę Giftun zaczyna się w godzinach przedpołudniowych.
Wycieczki na Wyspę paradise, organizowane są wraz ze snurkowaniem/nurkowaniem na pobliskich rafach na otwartym morzu. Choć raz w życiu warto zobaczyć tak niezapomniane widoki przebywając na jednej z rajskich plaż.
W czasie rejsu statkiem na wyspę statek dwukrotnie cumuje przy rafach, pozwalając w ten sposób turystom na przyjrzenie się z bliska pięknu podwodnego świata Morza Czerwonego.
Wyspa Giftun oferuje 14 dostępnych miejsc do nurkowania/snurkowania po Afrykańskiej stronie Egiptu.
Biuro 3MTours Zabierze Państwa w dwa najpiękniejsze miejsca, cieszące się zapierającym dech w piersiach widokami.
Mamy na względzie Państwa komfort w związku z czym w trakcie rejsu zapewniamy polskojęzycznego opiekuna oraz lokalnego polskiego przewodnika.

Czym różni się: Wyspa Giftun Hurghada – Wyspa mahmaya egipt – Wyspa Paradise (Paradise Island ) i Wyspa Orange ?
Wszystkie te wyspy łączą w sobie szaleństwa na Morzu Czerwonym, poznawanie świata podwodnego dzięki rafom koralowym I rybom wszelakiej maści, jednakże każda z wysp różni się czymś szczególnym od drugiej.
Cena pomiędzy prywatną plażą a każdą wycieczką fakultatywną od Wyspy Giftun do Państwa dyspozycji różni się, jednakże polecamy oryginalną Wyspę Giftun, która oferuje lazurową wodę, a także kolorowe rybki wśród głębin Morza Czerwonego.

1. Wyspa Giftun Hurghada:
Na Wyspie znajduje się cudowna plaza taka jak na Wyspie Mahmaya czy Paradise .
Rejs statkiem, następnie obiad na statku, w trakcie rejsu 2 przystanki na otwartym morzu do snurkowania/nurkowania wśród raf koralowych. Następnie spędzimy półtorej godziny nad przepieknym lazurem wody, białym piasku relaksując i opalając się.

Program Wycieczka do Wyspa Giftun z Hurghady :
1. Po dotarciu na miejsce dostajemy sprzęt do snurkowania ( rurka, maska, płetwy) lub sprzęt do nurkowania.
2. Nurkować/ snurkować będziemy w 2 miejscach. Wybierzemy miejsca z najpiękniejszymi rafami koralowymi oraz największą ilością ryb.
3. Następnie zjemy obiad podany w formie szwedzkiego stołu.
4. Po obiedzie przesiadamy się na małą łódź i płyniemy na wyspę Giftun I spedzamy poltora godzina na Wyspie Giftun.
5. Wyspa nazywana jest także Paradise Island z powodu swoich piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody.
6. Powrót do hotelu.

Zachęcamy do przeżycia podwodnej przygody
Nukowanie w Hurghadzie
Nie musisz mieć uprawnień do nurkowania, ani być super pływakiem, żeby zobaczyć faunę i florę Morza Czerwonego pod powierzchnią wody;
Nasz Instruktor zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa. Posiadamy profesjonalny i sprawdzony sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę, która przeszkoli nas jak zachowywać się pod wodą.
2 razy zejście pod wodę z butlą, (po 20 min) na głębokość 5 do 7 m.

Z przyjemnością zabierzemy Was na rejs komfortową łodzią w ciekawe, pełne uroków miejsca przygotowane specjalnie do nurkowania w Hurgadzie na Wyspie Giftun.
Pokażemy Wam niewiarygodny świat podwodny, nurkowanie w Hurghadzie pozwoli odkryć Państwu jak żyją rybki nemo, oktobus, meduza, żółwie, delfiny, mureny i wiele innych równie ciekawych ryb.
Uwaga: kiedy nurkujemy to nie spędzamy wolnego czasu na Wyspie Giftun, za to spędzamy całą wycieczkę na statku i nurkujemy sie wśród raf ktore znajdują się blisko wyspy.

Odkryj z nami najpiękniejsze rafy koralowe i tajemnicze zatopione wraki statków oraz wszystko to, co w swoim bogactwie atrakcji turystycznych i przyrodniczych ma do zaoferowania Morze Czerwone w Kurs Nurkowanie Open Water Dive ( OWD) albo Advanced Open water Diver ( AOWD ) plus dostanienie państwo licencję nurkową Padi.
Proszę zabrać ze sobą: paszport, strój kąpielowy, ręcznik, krem do opalania, nakrycie głowy, aparat fotograficzny !
Oferujemy: nowy, duży i elegancki jacht oraz bardzo smaczny obiad wraz z napojami.

Uwaga!!
Pierwsze nurkowanie można rozpocząć minimum 24 godziny po wylądowaniu w Egipcie, ostatnie nurkowanie najpóźniej 24 godziny przed wylotem do Polski.
Poniżej prezentujemy kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają nurkowanie.
Dotyczą one osób:
mających problemy z ciśnieniem,
chorujących na astmę,
kobiet w ciąży.
2. Wyspa Paradise (Paradise Island ) :
Rejs łodzią na Wyspę Giftun i pobyt na prywatnej plaży na wyspie paradise w Hurghadzie (restauracja,toalety, parasole, prywatna plaża)
Program wycieczki na wyspę paradise : rejs statkiem na Rajską Wyspę, następnie snurkujemy w jednym lub w dwóch miejscach, w każdym po około 45 minut poprzez cudowne rafy koralowe. Spędzamy około 2.5 godziny na Wyspa Giftunie ( Wyspa Paradise ) obiad zapewniony jest na plaży + parasole .

3. Wyspa Mahmaya Egipt :
Piękna rajska wyspa z paroma plażami. Mahmaya rajska plaża (restauracja, plaża parasole, toaleta ) czas na wyspie: okolo 4 godziny na Wyspie Giftun ( Mahmaya ) obiad będzie serwowany na plaży (pod parasolami)
Program wycieczki na wyspę mahmaya z Hurghady : więcej czasu spędzamy na wyspie, zapewnione będą dodatkowe opcje z parasolami, natomiast na Morzu Czerwonym zatrzymamy się w jednym pięknym miejscu aby móc oglądać rafy koralowe.
Jeden przystanek trwajacy około godziny czasu przez najpiękniejsze rafy koralowe.
Polecamy Wycieczkę do Domu Delfinów z Hurghady to doskonałe miejsce do snurkowania oraz dom dla ogromnej liczby delfinów.
Przy odrobinie szczęścia, będziemy mieć szansę zobaczyć te fascynujące i niezwykle inteligentne zwierzęta. Zabawy w wodzie z mieszkańcami Domu Delfinów są jak najbardziej wskazane!
Zapraszamy rowniez na Wycieczkę do Sharm EL Naga z Hurghady
Snorkeling w krystalicznie czystych wodach Sharm El Naga, plac zabaw dla morskiego życia we wszystkich kolorach, kształtach i rozmiarach. Najlepsza okazja do spędzenia całego dnia na szaleństwach w Morzu Czerwonym!!

Serdecznie polecamy Wycieczkę na Wyspę Utopia w Safadze :
Jedna z najbardziej znanych wysp na Morzu Czerwonym. Przepiękna wyspa z naturalną rafą kolarową. Perfekcyjnie miejsce do snurkowania I pływania.