WIZA NIEIMIGRACYJNA (B1/B2) DO USA DLA DZIECKA

WIZA NIEIMIGRACYJNA (B1/B2) DO USA DLA DZIECKA

Właśnie wyrobiłam wizę turystyczną dla swojego synka. Jak już kiedyś pisałam, planuję (już od kilku lat :D) swój wyjazd do USA, aby spełnić swój american dream. Ostatnie lata wiele się działo w moim życiu, zaniedbałam trochę bloga, ale właśnie teraz czuję, że to jest ten moment, aby wrócić do zwiedzania i pisania! A jak wracać to z czymś ekstra! Dlatego mam nadzieję, że już niedługo pochwalę się Wam moją fotorelacją ze Stanów.

O wizie dla dorosłych pisałam już, kiedy to ja ubiegałam się o nią. Dostałam ją przy pierwszym podejściu, możecie przeczytać o tym tutaj.

O wizie dla dziecka jest wiele nieczytelnych informacji, mimo że procedura jest dużo łatwiejsza. Dlatego mam nadzieję, że mój wpis będzie pomocny dla wielu rodziców. Przedstawię wam ten proces krok po kroku.

KROK 1 – ZDJĘCIE DO WIZY

Zrobiłam zdjęcie u fotografa, oni zazwyczaj znają konkretne wymiary wizy. Poprosiłam o przesłanie zdjęcia na maila, więc od razu mogłam go wgrać do formularza. Można też wgrać jakiekolwiek zdjęcie i jeśli nie spełni ono wymogów, to dostaniecie maila z informacją aby załączyć je do wysyłki wraz z innymi dokumentami.

Konkretne informacje o zdjęciu znajdziecie tutaj.

KROK 2 – WYPEŁNIENIE WNIOSKU DS-160

Wniosek (kliknij tutaj) w języku angielskim wypełnia rodzic w imieniu dziecka. Jest on dokładnie taki sam, jak dla dorosłych; także niektóre pytania (zwłaszcza że odpowiada w moim przypadku 1,5 roczny brzdąc) są po prostu śmieszne. Na koniec formularz zostanie nam przesłany na maila, koniecznie trzeba zapisać sobie numer wniosku! Najlepiej jeszcze na początku, jak zaczniemy go wypełniać.

KROK 3 – OPŁATA ZA WIZĘ

Koszt wizy także w przypadku dziecka to 160 dolarów. Ja zapłaciłam 624 zł. Najpierw należy zarejestrować się na tej stronie.

Po rejestracji logujemy się i klikamy na Nowy wniosek/wyznacz spotkanie. Odpowiadamy na wszystkie pytania po kolei w imieniu naszego dziecka. Dziecko do 14 roku życia jest zwolnione ze spotkania, ale mimo wszystko musimy to wypełnić. Przy pytaniu o spełnienie kryteriów ubiegania się o wizę bez konieczności odbywania rozmowy z konsulem zaznaczamy odpowiedź TAK. Następnie klikamy opcję DROP BOX, a potem w jaki sposób chcemy odebrać paszport – osobiście, czy kurier ma nam go dostarczyć. Ja wybrałam kuriera, bo mieszkam daleko od ambasady, to koszt 24 zł.

Na koniec opłacamy wizę -> gotówką w banku, kartą debetową bądź przelewem. Ja zapłaciłam przelewem. W tytule przelewu wpisujemy numer CGI (będzie on podany w danych do przelewu).

Po opłaceniu wizy pojawi się nam potwierdzenie – DropBox Confirmation Letter. Również należy go wydrukować.

KROK 4 ZEBRANIE DOKUMENTÓW DO WYSYŁKI

  • DropBox Confirmation Letter

  • ważny paszport dziecka

  • pierwsza strona potwierdzająca złożenie wniosku DS-160 (z kodem kreskowym)

  • kopia wizy rodzica, jeśli posiada

  • Zdjęcie, jeśli nie zostało zaakceptowane w formularzu

KROK 5 DOSTARCZENIE DOKUMENTÓW DO NAJBLIŻSZEGO KURIERA TNT

To jest duży plus, jeśli mieszka się daleko! Nie trzeba zawozić dokumentów do ambasady, tylko do najbliższego kuriera TNT, który za darmo je dostarczy. Adresy biur TNT znajdziecie na poniższym zdjęciu.

KROK 5 ODBIÓR PASZPORTU

Paszport wysłali już po tygodniu z wizą ważną przez 10 lat. 🙂

Mam na sobie legginsy marki Zohra, ich ubrania możecie kupić tutaj. Polecam serdecznie! #zohraofficial