Polska bliżej Europy dzięki dołączeniu do Eurojackpot?

W ciągu ostatnich miesięcy na europejskiej scenie politycznej aż huczy od konfliktów. Nie da się ukryć, że często to właśnie Polska jest na świeczniku podczas ważnych rozmów, gdyż liderzy niektórych krajów starego kontynentu uważają, że Polacy się alienują, nie przyjmując uchodźców czy nie zgadzając się na pewne decyzje przegłosowane w Unii Europejskiej.

Jako ciekawostkę i przeciwwagę warto natomiast wspomnieć fakt, że w zeszłym tygodniu Polska dołączyła wreszcie do krajów członkowskich Eurojackpot, na co fani gier liczbowych czekali z utęsknieniem dobrych kilka lat. Poniżej znajdziecie mnóstwo ciekawostek nie tylko na temat samego Eurojackpot, ale być może także inspirację do wzięcia udziału w grze o wielkie pieniądze. W końcu chyba każdy miłośnik podróży doceniłby przypływ gotówki w wysokości 375 milionów złotych! A dokąd Wy pojechalibyście, mając taki budżet do dyspozycji?

Eurojackpot – co to jest i skąd tyle medialnego szumu?

Jeśli lubicie podróżować po Europie i robicie to często, z pewnością nie raz zdarzyło Wam się natknąć na zagraniczną kolekturę gier liczbowych. Być może nawet zastanowiliście się na chwilę, jak to możliwe, że zarówno w Niemczech, w Chorwacji, Norwegii, Hiszpanii czy w Czechach zagrać można w tą samą grę. Czy to tylko zbieżność nazw, że wszędzie gra się w Eurojackpot?

Otóż, obecnie mieszkańcy aż 17 krajów Europy grają w to samo lotto Eurojackpot i wygrywają wielkie pieniądze. Polska przez wiele lat pozostawała „gdzieś z boku” i nie można było u nas kupić oryginalnych kuponów Eurojackpot. Aż do września 2017. Najwierniejsi fani gier typu lotto żartują nawet, że Polska zrobiła tym samym krok, by na nowo zbliżyć się do Europy.

Tymczasem warto zapoznać się z nową grą, oferowaną w polskich kolekturach, bo naprawdę „jest warta świeczki”. Jeśli od jakiegoś czasu zbieracie na wyprawę życia, albo podróż wymagającą zebrania sporych funduszy, być może Eurojackpot okaże się tutaj nieocenioną pomocą?

Jak wygrać wielkie pieniądze na podróże?

W Europie istnieją dwie wielkie loterie, które oferują kosmiczne wręcz wygrane. Pierwsza i starsza z nich nazywa się Euromillions, a druga, młodsza, lecz zdecydowanie bardziej popularna to Eurojackpot. O tym czym różni się Eurojackpot od Euromillions przeczytacie na wielu portalach poświęconych grom liczbowym. Tymczasem warto skupić się na tym lotto, które dostępne jest już w Polsce.

Aby zagrać w Eurojackpot należy najpierw zakreślić 5 liczb z 50, a potem jeszcze dodatkowe 2 liczby z puli 10. Nasze szanse na poprawne wytypowanie całej „siódemki” wynoszą 1 do 95 344 200. Natomiast wygrane I stopnia mieszczą się w przedziale od 10 do 90 milionów euro, co oznacza, że po przeliczeniu na złotówki wygrać można nawet 375 milionów złotych!

Dokąd pojechać dzięki wygranej w Eurojackpot?

Tutaj można puścić wodze fantazji… Dokąd pojechalibyście, gdyby udało Wam się wygrać 375 milionów złotych? Cóż, za taką sumkę można by sprawić sobie wakacje „na bogato”. Ponoć doba hotelowa w najdroższym apartamencie świata – Grand Penthouse w hotelu Mark w Nowym Jorku kosztuje minimum 75 tysięcy dolarów za osobę. Jednak bez wątpienia byłoby to w zasięgu naszego portfela…

Moglibyśmy też zabrać całą rodzinę na wczasy do Dubaju, który został okrzyknięty przez National Geographic najdroższym kierunkiem turystycznym ostatnich lat. W pewnym sensie, moglibyśmy pojechać niemal wszędzie, a nawet odbyć podróż dookoła świata.

A które podróżnicze marzenie spełnilibyście najpierw, gdyby na Waszym koncie bankowym widniała kwota 375 milionów złotych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.