Jak chronić dziecko w podróży?

Jak chronić dziecko w podróży?

Decydując się na podróżowanie z dziećmi musimy zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo. Nawet jeśli nasze dzieci są z natury spokojne i grzeczne, lepiej być przygotowanym na wszystko.

Mój syn jest bardzo otwarty na otaczający go świat, wszędzie musi wejść, wszystko dotknąć, z każdym przynajmniej wymienić uśmiech. Czasami chce się przytulać, a nawet dawać buziaki (na szczęście to już głównie z bliższymi znajomymi). Jest odważny, a co za tym idzie? Bardziej podatny na czyhające go niebezpieczeństwa. Dwuipółletni Karol ma na swoim koncie 21 przelotów samolotem, 5 odwiedzonych krajów i 2 zagraniczne szpitale zaliczone! Nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć, ale zawsze możemy zabezpieczyć się przed podróżą. Właśnie dlatego jest ten wpis. 🙂

Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

  • KUPIĆ POLISĘ UBEZPIECZENIOWĄ

To najważniejsza rzecz jaką należy zrobić przed wyjazdem! Z dzieckiem nigdy nic nie wiadomo, a ja już dwa razy korzystałam z ubezpieczenia za granicą. Pierwszy raz w Turcji – syn biegł, przewrócił się i rozbił głowę. Skończyło się na transporcie karetką, jednym szwie i nocy w szpitalu (w bardzo komfortowych warunkach!). Za drugim razem Karol złapał kleszcza w Cambridge. Zadzwoniłam do ubezpieczyciela, a oni skierowali mnie do szpitala, w którym nam szybko pomogli.

Ubezpieczenie możemy kupić już od kilkunastu złotych. Ja zawsze wyszukuję najkorzystniejszej oferty w porównywarce RANKOMAT i zakupuję polisę przez internet.

  • ZABRAĆ PODSTAWOWE LEKI

Zawsze warto wziąć ze sobą leki przeciwbólowe i jakieś preparaty w przypadku zatruć pokarmowych. Pamiętajcie również o plastrach, czy bandażu (z dzieckiem zawsze się to przydaje). Najlepiej mieć ze sobą mini-apteczkę, żeby potem nie szukać w pośpiechu aptek, gdy coś się stanie.

  • ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED KOMARAMI I KLESZCZAMI

Jadąc w jakieś cieplejsze miejsce koniecznie kupcie repelenty! Wiem, że większość z nich jest nieprzyjemna w użytkowaniu głównie ze względu na okropny, duszący zapach. Jednak lepiej się zabezpieczyć niż potem stresować po ukąszeniu komarów czy złapaniu kleszcza. Ostatnio odkryłam super produkt, którego używanie to sama przyjemność, bo wyjątkowo ma miły zapach i jest w formie balsamu, a przede wszystkim jest bezpieczny dla naszych dzieci. O produkcie Moskito Guard przeczytacie tutaj.