IBIZA w maju - Festiwal Średniowiecza

IBIZA w maju – Festiwal Średniowiecza

Kto śledzi moje wpisy o Ibizie, już wie że ta szalona wyspa to nie tylko IMPREZY. W Polsce nadal ten stereotyp ciąży i często dostaję pytania – na Ibizę z dzieckiem?! Przecież tam tylko imprezy, alkohol i narkotyki. 😉 Na obszarze ponad 500 km kw. tak naprawdę najbardziej imprezowe są tylko dwa niewielkie miasteczka -> Ibiza (stolica wyspy) i San Antonio. Reszta to głównie spokojna wieś z zadziwiającymi widokami.

Jeśli wasz powód wyjazdu na Ibizę to relaks i odpoczynek, lub podróżujecie z dziećmi – MAJ to idealny miesiąc. Ja zazwyczaj odwiedzam wyspę z dzieckiem na początku lub na końcu sezonu, natomiast sama wybieram się zwykle w okolicach czerwca lub koniec sierpnia, początek września. Kocham imprezy na Ibizie, ale u szczytu sezonu (lipiec, sierpień) jest bardzo tłoczno i nie ma przyjemności z wyjścia do klubu, w którym czujesz się jak sardynka w puszce. Ale o tym imprezowym życiu jeszcze wam napiszę. Mam nadzieję, że w tym roku zawitam na Ibizie po raz drugi.

Dzisiaj chcę Was zabrać w podróż w czasie. Co roku na Ibizie w drugi weekend maja odbywają się Dni Średniowiecza i średniowiecznych jarmarków. Wybierając się na spacer na stare miasto Dalt Vila w stolicy wyspy Ibizie (Eivissa po katalońsku) poczujemy się jak za dawnych czasów. Wśród średniowiecznych straganów znajdziemy wszystko – ceramikę, biżuterię, drewniane zabawki, ozdoby ze skóry, kosze wiklinowe, a także jedzenie przygotowywane jak kiedyś (np. całe świnie i prosiaki piekące się na rożnie). Można też nabyć przeróżne wyroby spożywcze przygotowane w tradycyjny sposób – od przypraw i słodyczy, po chleb, miód i ser. Na stoiskach z wyrobami rzemieślniczymi zobaczyć można jak dawniej pracowali między innymi kowale, garncarze czy cieśle.

Dodatkowo, spacerując po Dalt Vila, co chwilę organizowane są różne pokazy (np. połykacze ognia), tańce i przedstawienia.