Detoks/dieta sokowa 7 dni - przepisy cz. 2

Detoks/dieta sokowa 7 dni – przepisy cz. 2

Zanim zaczniecie detoks, zachęcam do przeczytania części pierwszej tutaj.

Aby móc zacząć detoks sokowy w domu potrzebujemy tylko wyciskarki lub sokowirówki oraz blendera. Jeśli posiadacie taki sprzęt to czas zacząć przygotowania.

Zanim przejdę do sedna, chciałabym przytoczyć pewną historię, którą przeczytałam w książce „Dieta Sokowa”. Przypuszczam, że skoro tu jesteście i to czytacie, nie posiadacie jej. 😉 Chcę, abyście zrozumieli jaki sens ma taki detoks sokowy.

„Wyobraźcie sobie złotą rybkę w akwarium pełnym czystej wody. Co by się z nią stało, gdyby woda nie była oczyszczona? Co by się stało, gdyby rybka żyła w zanieczyszczonym środowisku, w pogarszających się z dnia na dzień warunkach? Zapewne zgodzisz się ze mną, że prawdopodobnie zaczęłaby chorować.

Oto proste pytanie: co trzeba zrobić, by pomóc takiej rybce? Leczyć ją za pomocą jakiegoś specyfiku? Czy może oczyścić wodę?”

Jason Vale Dieta Sokowa

Wiadomo, że wodę należy oczyścić! Tak samo jest z naszym organizmem. Żadne super działające leki nie pomogą, jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych. Na otyłość nie ma leku, cudotwórcze herbatki, tabletki, czy nawet operacja zmniejszenia żołądka niewiele nam pomoże, jeśli wciąż w naszej diecie królować będą słodycze, przetworzone jedzenie i fast foody. Nie tylko o otyłość chodzi, ale o wiele innych chorób i dolegliwości. Jeśli chcesz się podjąć detoksu sokowego i w dniu 8 pojechać do Mc Donalds, aby uczcić 7 dni diety, to strata czasu! 😀 Ten detoks ma zachęcić Ciebie do poprawy swojego życia. Ja też lubię słodycze i wcale nie zamierzam z nich rezygnować całkowicie. Wiem, że jedzenie to przyjemność i nic w umiarkowanej ilości nie zaszkodzi! Chodzi o to, aby mieć świadomość tego, co jemy i czerpania z tego przyjemności.

DETOKS SOKOWY 7 DNI wg Jasona Vale’a „Dieta Sokowa”

ZASADY:

  • kilka dni przed rozpoczęciem detoksu staraj się jeść zdrowo, dużo warzyw i owoców, powoli przyzwyczajaj organizm do zmian;
  • dieta sokowa może być stosowana raz na kwartał;
  • soki staraj się pić codziennie o tych samych godzinach, najlepiej co 3 godziny. Pomiędzy „posiłkami” pij wodę;
  • po przebudzeniu zaczynaj od szklanki gorącej przegotowanej wody (nie wrzątku) z cytryną, limonką lub miętą (ja piłam z cytryną i miętą);
  • podczas diety nie wolno pić herbaty, kawy, ani alkoholu (autor zaleca picie wody lub herbatek ziołowych pomiędzy sokami);
  • soki należy pić powoli, małymi łyczkami;
  • należy ćwiczyć 30-60 minut dziennie;
  • dieta trwa 7 dni i autor zaleca wytrwanie do końca, mi nie zależało na utracie wagi (choć schudłam 2 kilo), więc od 4 dnia zaczęłam powoli wprowadzać zdrowe posiłki do diety. Jeśli wytrwasz 7 dni, to od 8 dnia nadal pij soki i wprowadzaj powoli posiłki tak jak ja to robiłam od dnia 4. Może to być szok dla organizmu, więc trzeba działać stopniowo;
  • jeśli jesteś bardzo głodny/a zjedz jakiś owoc lub jogurt naturalny, ale w ostateczności, staraj się wytrwać przynajmniej 3 dni, potem jest już łatwiej.

Prawdopodobnie schudniesz ok. 3 kg, ale raczej nie będzie to utrata tkanki tłuszczowej, lecz wody. Jednak zachowując zdrowy tryb życia po tym detoksie jestem przekonana, że kilogramy nie wrócą, a Ty zaczniesz spalać tłuszcz.

LISTA ZAKUPÓW

Mi często wychodziło więcej soku niż szklanka, a piłam jednorazowo tylko 300 ml. Po 3 dniach zostało mi sporo warzyw i owoców i na kolejne dni nie musiałam kupować wszystkiego. Dlatego nie kupuj od razu rzeczy na 7 dni.

PRZEPISY NA SOKI

ten sok jest pyszny!
ten sok jest jednym z moich ulubionych!
Ani razu go nie zrobiłam… 😉
POWODZENIA!!! DAJCIE ZNAĆ JAK POSZŁO!