Co zobaczyć w Kuala Lumpur? - Malezja

Co zobaczyć w Kuala Lumpur? – Malezja

Malaysia truly Asia – tak Malezyjczycy mówią o swoim kraju. Zgadzam się z tym w 100 %. Wprawdzie byłam tylko w dwóch miastach Malezji – Johor Bahru i Kuala Lumpur, ale zachwycili mnie głównie tutejsi mieszkańcy, którzy są bardzo mili, otwarci i skorzy zawsze do pomocy. Malezja jest krajem muzułmańskim, ale bardzo tolerancyjnym dla innych kultur (takie są oczywiście moje odczucia).

Do Kuala Lumpur dotarliśmy z Singapuru autobusem. Najpierw do Johor Bahru, gdzie spędziliśmy jedną noc i kolejnego dnia bezpośrednio do Kuala Lumpur. Jeśli planujecie zrobić jakieś zakupy, to polecam Johor Bahru, gdzie było bardzo tanio! Kuala Lumpur to stolica Malezji, więc ceny są już trochę wyższe.

Co warto zobaczyć w KUALA LUMPUR?

MATIC – MALAYSIA TOURISM CENTER

Kto chce choć trochę poznać kulturę kraju koniecznie musi przyjść na ten występ! Codziennie o godzinie 15 odbywa się tu pokaz tradycyjnych tańców malajskich. Wstęp jest zupełnie za darmo, a super atmosfera gwarantowana! Można dostać w prezencie upominki za udział w „show”.

PETRONAS TOWERS

Dwie bliźniacze wieże o wysokości 452 m, jedne z najwyższych budowli świata. Najbardziej charakterystyczne budowle Malezji. 🙂 Można podziwiać panoramę miasta z mostu Skybridge (łączy on ze sobą budynki) lub z tarasu widokowego na wysokości 360 m (86 piętro!).

Codziennie przy Petronas Towers możemy podziwiać pokaz tańczących fontann.

WIEŻA MENARA – WIEŻA TELEWIZYJNA KL TOWER I SZKLANY BALKON!

Ma 15 pięter i wysokość 421 metrów. Znajduje się tutaj Skydeck na 300 metrze (szklany taras), który pobudzi naszą wyobraźnie, ponieważ podłoga jest całkowicie zrobiona ze szkła. Z wieży zobaczymy sławne Petronas Towers. Koszt to ok. 25 $, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo na szklany balkon trzeba się sporo naczekać, a czas na nim mamy ograniczony.

BATU CAVES

Zespół jaskiń i świątyń położonych ok. 13 km od Kuala Lumpur. Można dojechać pociągiem. Jest to miejsce, które zachwyci każdego! jest to ważne centrum pielgrzymek dla miejscowych hindusów. Uwaga na małpy, które są wszędzie i tylko czyhają, aby coś komuś zabrać.

NATIONAL MOSQUE (MASJID NEGARA) – meczet

Meczet jest otwarty dla zwiedzających w określonych godzinach. Wiecie co mi się spodobało w tej świątyni? Jako jedyna nie ma koszyczków, czy skrzynek oczekujących darowizn jak prawie w każdej świątyni… Ponadto budynek jest skromny, nie ma żadnych obrazów, czy rzeźb do których trzeba się modlić, jest tylko wskazany kierunek modlitwy w stronę mekki. Przed wejściem należy zdjąć buty i nałożyć specjalną szatę.

NOCLEG

Warto poszukać noclegu z jakimś basenem na dachu. Nam udało się wynająć fajne mieszkanie na Airbnb. Na 4 osoby wyszło nam po 30 zł za noc za osobę. Zawsze szukam noclegu na booking.com lub właśnie Airbnb.


Nie masz jeszcze konta na Airbnb? Zarejestruj się za pomocą tego linku, a dostaniesz nawet do 150 zł rabatu na pierwszą rezerwację noclegu:

https://abnb.me/e/0akE6nOQD3

JEDZENIE

Najlepiej udać się do China Town, gdzie jest tanio i przepysznie! Odradzam jedzenie mięsa! W Malezji możecie trafić na oko lub kurzą łapę i inne rzeczy… Tam się nic nie marnuje! Nawet w sieciowych restauracjach tak jest! Ja w Azji jestem zdecydowanie wegetarianką! 😀 Polecam Nasi Goreng (ryż z warzywami i jajkiem), Roti, Milo (mleko czekoladowe) i Mango Lassi (koktaj mango z mlekiem).

TRANSPORT

Najlepiej poruszać się komunikacją miejską, metro jest bardzo dobrze skomunikowane i wszędzie można dojechać. Na lotnisko i (z niego) najtaniej można dotrzeć autobusem, pociąg jest kilkukrotnie droższy. 🙂

W Azji funkcjonuje tańsza wersja UBERA – GRAB. Warto sobie ściągnąć aplikację.