Chorwacja widziana z jachtu

Chorwacja widziana z jachtu

W ciągu 5 tygodni w Chorwacji udało mi się odwiedzić kilka pięknych miejsc, zazwyczaj były to porty i okolice, ale i tak było warto pojechać tam do pracy zwłaszcza dla tych pięknych widoków.

  • TROGIR

W Trogirze spędziłam najwięcej czasu, bo właśnie tam znajdował się główny port dla mojego statku.

Trogir jest pięknym średniowiecznym miasteczkiem z urokliwą starówką i promenadą. Stare miasto od nowej części Trogiru oddzielone jest sztucznym kanałem, wzdłuż którego obecnie cumują statki. Po przeciwnej stronie znajduje się wyspa Ciovo, z którą starówka połączona jest za pomocą 2 mostów – starego i nowego. Ja mieszkałam na wyspie, a z jachtu miałam widok na stare miasto.

  • HVAR

Słoneczna perła wśród chorwackich wysp, zwana też lawendową wyspą, czy chorwacką Maderą.

  • PALMIZANA

Najmilej wspominam tą piękną zatokę z krystalicznie czystą wodą. Plaża Palmižana, położona jest na wyspie Klement w pobliżu Hvaru. Wyspa należy do zbioru wysp Pakleni Otoci znanych ze swojego dziewiczego piękna. Położona jest w przepięknej zatoce otoczonej lasem, który w upalne dni daje schronienie przed palącym słońcem.

  • PRIMOSTEN

Maleńki, zlokalizowany pomiędzy Szybenikiem a Trogirem Primosten jest swoistą perełką wybrzeża Dalmacji. Słynie ze starówki położonej na niedużym, okrągłym półwyspie. Cudowne miejsce!

  • BOL

Bol to znany ośrodek ruchu turystycznego na południowym wybrzeżu wyspy Brać. Słynie z piaszczystej plaży Złoty Przylądek (niestety nie byłam na niej, ale widziałam ją z jachtu i robi naprawdę super wrażenie), który jest uznawany za najpiękniejszą plażę Dalmacji. Jej prawie półkilometrowy biały grot skierowany jest na południe. Jak mówi legenda – kto znajdzie na Złotym Przylądku czerwoną muszlę, którą tubylcy nazywają „garszski kamień”, ten będzie miał szczęście.